Whatsapp gruplarınızdan Haberdar mısınız?

Herkese İyi Günler..

Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2. sınıf öğrencisiyim. Pek çoğumuz Sınav dönemlerinde bir ders için birden fazla kaynakla çalışma yapmakta özetler, sınav soruları, pratikler işimizi kolaylaştırmakta yada onun gibi bir şey..

Notlara ulaşmanın en kolay yolu whatsapp grupları.. Okul grupları dışında genel gruplarda bulunmakta ve çoğumuz bu gruplardan da faydalanmaktayız.. geçen dahil olduğum bir grupta arkadaşın hukuk semineri afişi paylaşımının hemen ardından başka bir arkadaş “bir daha bunu paylaşırsan seni gruptan çıkarıcam” dedi.. Bazı arkadaşlar destekledi benim de dahil olduğum bazı arkadaşlarda bunu abartı ve hatalı buldu. Bense “grubu kurmuş olabilirsiniz ancak burası yardım amaçlı bir grup artık sizin grubunuz değildir. Kimseyi çıkaramazsınız” dedim tabi bu kez bana selzenişler oldu.. herkesin olmadığı gruptan çıkıyorum dedim ve benle beraber bir kaç arkadaş daha gruptan çıktı..

“Sadece kendi için yaşayan insan eksik yaşar” düsturu ile öğrencilerin notunu yine öğrencilere iade ederek faydalı olmak gayesiyle bu blogu kurdum ve devam ettireceğim . (Bu blogun bana günlük bir gazozdan fazla bir gelir getirmediğini not düşerim. Bi gazozunuzu içerim. Maddiyat beklentimiz yoktur.)

Şimdide artık herkesin hukuk fakültesini kazanarak belli bir olgunlukta olduğunu ve olabileceğini kabul ederek hiç bir kısıtlayıcı koymaya gerek görmeyerek -ki Hukuk hayatın bütünleyenidir zannımca- kendi grubunuz olarak görebileceğiniz kimsenin sizi çıkarırım ha diyemeyeceği whatsapp grupları kurdum dahil olarak sizinle aynı sınıflardaki öğrencilerle not değişi yapabilirsiniz.

 

whats3.pngWhatsapp Gruplarına katılım için Tıklayınız

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: